úterý 24. prosince 2013

PF 2014






Veselé Vánoca a šťastný Nový rok přeje všem příznivcům Klub nadaných dětí

sobota 14. prosince 2013

Poděkování za velkou dodávku skla

Děkujeme čtenářům D.K. a SimonX za velký dar chemikálií, skla atd - je toho plná garáž :-)

neděle 8. prosince 2013

Nové zprávy - doplněno 10.12

Omlouvám se že aktualizace skřípou ale mám velké starosti...... nejhorší pocit je bezmoc 8-(

Radši k veselejším věcem. V laboratoři máme nový přírůstek, 14letého Marka.......





Ondra a Draslík se na chemické olympiádě každý ve své kategorii a kraji umístili na prvním místě...
Doplnění - Petr je taky ve svém kraji a kategorii první 8-)

Kony se pustil do velkého projektu - Ramanova spektrofotometru. CCD snímač bude chlazen Peltiérovým článkem, ale teď shání filtr...... specifikaci doplním.

Matyáš je stále poněkud konzervativní ....




I Honza tvoří.......


A teď co kluci shání/potřebují.......
Draslík destičky pro TLC (chromatografii) (děkujeme čtenářům F.V. a M.N.) a teflonové gufero 35/20 x 10 (do odparky)
Kony filtr do Ramanova spektrofotometru  a na zápůjčku k maturitní práci vývojový kit Xilinx Spartan 3A, libovolný, >200k hradel, dělá zpracování dat z CCD senzoru

Prosba pro čtenáře - nemáte prosím někdo doma po dětech běžky s botama, pro velikost dítěte 153 cm? Boty 41..... Jára jezdí zatím na mých starých, ale já jsem o 30 cm větší...... poprvé jsem ho vzal na lyže a byl děsně nadšenej :-) Případně i pořádné zimní boty, rychle roste .... (Děkujeme čtenáři OC s rodinou)


A poslední prosba - nevyřazujete někdo nějakou Felicii/Favorita či jiné pojízdné auto s technickou aspoň na 3 měsíce? Moje Feli se mi rozsypala a já chodím z odpolední 12 km pěšky o holi :-(

Vyřešeno, nicméně pokud někdo chcete Feli šrotovat, rád ji koupím na náhradní díly.... (1.3 benzín)


čtvrtek 28. listopadu 2013

NALÉHAVÁ PROSBA

Pokud zde je prosím nějaký expert v oblasti OSPOD, kontaktujte mne prosím na e-mailu! 

Prozatím vyřešeno, děkuji Nimrovi

Děkuji TParanoik

Prosím omluvte dlouhý čas bez aktualizace ale jak jistě pochopíte ze vzkazu, mám naléhavé starosti.....

Zatím bych chtěl poděkovat dárcům, bez nichž by blog neexistoval a kluci by se zdrželi v rozvoji o roky.... zejména PuPu, pravidelný dárce J.K., D.K., J.B., Simon X.....

sobota 28. září 2013

Aktualizace po delší době....


Omlouvám se všem, ale v práci už pomalu i spím, měl jsem tu tři týdny Draslíka, zima na krku a tak blog musel na čas na druhou kolej......

takže stručně:

- máme nový přírůstek , Honzu, Matyášova dlouhodobého kamaráda. Profil mu co nejdřív udělám, zatím se podívejte na Q-mobil, který po elektronické stránce kompletně stvořil ještě v dnes již zaniklém příbramském Q - klubu (jeho likvidaci považuju za lumpárnu, scházely se tam i dvě stovky!!! nadaných elektroniků na víkend!)







V současné době do něj doplňuje rekuperaci energie při brždění zpět do baterií. Honzův youtube kanál najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=XWRXWaXtppo

- Ondra zpracovává technologický postup získávání manganu, neodymu a zirkonu ze šrotu

- Tomáš ve volných chvílích fotí na analog, má jen starou praktiku ale fotky si dělá komplet sám, tak ho prosím nekamenujte (nemáte prosím někdo doma mezikroužky či objektivy se závitem M42 které Vám je líto vyhodit?)

- Draslík pokračuje v experimentech, díky mě a dalším čtenářům má několik doplňků do laboratoře

- Argon aby mohl pracovat pod ochrannou atmosférou (děkujeme ing. F.V. - spousta chemikálií ráda vzplane při otevření plechovky, spousta reakcí nejde vůbec provést za přítomnosti vzduchu) , magnetická míchačka s ohřevem (pod ešusem - děkujeme čtenáři info.crew) , moje rotační vakuová odparka vytažená ze šrotu a opravená, odparka (děkujeme panu I.Č.) a Jungova předloha (děkujeme čtenáři J.K.)


sobota 27. července 2013

Omluva za dlouhé mlčení

Omlouvám se všem za dlouhé mlčení ale byl jsem poněkud více pracovně i jinak vytížen......

Vlevo - 30.3., 148 cm/37 kg , vpravo - 15.7., 153 cm/48 kg

Jára se minulý pátek vrátil k rodičům, byl tu od začátku prázdnin......

Děkuji zejména čtenáři OC a jeho rodině za oblečení, boty a ovoce ..... Jára bohužel zrovna leží doma s letní angínou.

Jindrulka se tu po delší době objevil, hned si odnesl Malého chemika a optické čočky (děkujeme dárci) domů, opět má angínu..... ten prcek víc leží doma než chodí do školy :-(

Dnes odjel po týdnu Draslík, podařilo se mi tu pro něj obstarat brigádu, tedy po celý týden se laborka nezastavila :-)

Minulou sobotu jsme se zapůjčeným autem (Děkujeme čtenáři F.V. za obstarání) objeli celou republiku a rozvážel jsem/nabíral pro kluky různé věci. Celkem ujeto 1414 km.
Děkujeme tedy následujícím čtenářům:
- info.crew zejména za teflonovací směsi, monochromátor a VN díly
- M.N. za špičkovou vývěvu
- Pandymu za chemikálie
- J.B. za chemickou literaturu
- J.K. za starší NTB na ND a Peltiérův článek - v pátek konečně dorazil

Měl bych prosbu - pro kluky sháním zejména následující věci:

- Ampule na zátav - pro chemikálie co nesmějí přijít do styku s kyslíkem
- lahvičky s teflonovým těsněním - od spotřebovaných chemikálií
- PATA disky pro notebooky
- ovoce pro Járu, ať pořád nejí ty prefabrikovaný sračky a tady na horách nic neroste :(

Doufám že se  uvidíme na Viribus Unitis! Jsme přihlášeni, opět nejspíš pojedeme dieselovým kabrioletem.....

sobota 13. července 2013

Drobná aktualizace

Omlouvám se všem ale poslední dobou opravdu nevím co dřív, navíc zdravotní problémy a mám tu malýho Járu na prázdniny :-) Takže jen pár foto:







Draslíkovi jsem dovezl nějaké Vaše dary (ntb Acer TravelMate 4604, sklo), dále děkujeme čtenáři J.B. za odborné knihy a Ing. F.V. za zasponzorování odborného semináře pro Draslíka.