čtvrtek 28. listopadu 2013
sobota 28. září 2013
Aktualizace po delší době....
Omlouvám se všem, ale v práci už pomalu i spím, měl jsem tu tři týdny Draslíka, zima na krku a tak blog musel na čas na druhou kolej......
takže stručně:
- máme nový přírůstek , Honzu, Matyášova dlouhodobého kamaráda. Profil mu co nejdřív udělám, zatím se podívejte na Q-mobil, který po elektronické stránce kompletně stvořil ještě v dnes již zaniklém příbramském Q - klubu (jeho likvidaci považuju za lumpárnu, scházely se tam i dvě stovky!!! nadaných elektroniků na víkend!)
V současné době do něj doplňuje rekuperaci energie při brždění zpět do baterií. Honzův youtube kanál najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=XWRXWaXtppo
- Ondra zpracovává technologický postup získávání manganu, neodymu a zirkonu ze šrotu
- Tomáš ve volných chvílích fotí na analog, má jen starou praktiku ale fotky si dělá komplet sám, tak ho prosím nekamenujte (nemáte prosím někdo doma mezikroužky či objektivy se závitem M42 které Vám je líto vyhodit?)
- Draslík pokračuje v experimentech, díky mě a dalším čtenářům má několik doplňků do laboratoře
- Argon aby mohl pracovat pod ochrannou atmosférou (děkujeme ing. F.V. - spousta chemikálií ráda vzplane při otevření plechovky, spousta reakcí nejde vůbec provést za přítomnosti vzduchu) , magnetická míchačka s ohřevem (pod ešusem - děkujeme čtenáři info.crew) , moje rotační vakuová odparka vytažená ze šrotu a opravená, odparka (děkujeme panu I.Č.) a Jungova předloha (děkujeme čtenáři J.K.)
sobota 27. července 2013
Omluva za dlouhé mlčení
Omlouvám se všem za dlouhé mlčení ale byl jsem poněkud více pracovně i jinak vytížen......
Jára se minulý pátek vrátil k rodičům, byl tu od začátku prázdnin......
Děkuji zejména čtenáři OC a jeho rodině za oblečení, boty a ovoce ..... Jára bohužel zrovna leží doma s letní angínou.
Jindrulka se tu po delší době objevil, hned si odnesl Malého chemika a optické čočky (děkujeme dárci) domů, opět má angínu..... ten prcek víc leží doma než chodí do školy :-(
Dnes odjel po týdnu Draslík, podařilo se mi tu pro něj obstarat brigádu, tedy po celý týden se laborka nezastavila :-)
Minulou sobotu jsme se zapůjčeným autem (Děkujeme čtenáři F.V. za obstarání) objeli celou republiku a rozvážel jsem/nabíral pro kluky různé věci. Celkem ujeto 1414 km.
Děkujeme tedy následujícím čtenářům:
- info.crew zejména za teflonovací směsi, monochromátor a VN díly
- M.N. za špičkovou vývěvu
- Pandymu za chemikálie
- J.B. za chemickou literaturu
- J.K. za starší NTB na ND a Peltiérův článek - v pátek konečně dorazil
Měl bych prosbu - pro kluky sháním zejména následující věci:
- Ampule na zátav - pro chemikálie co nesmějí přijít do styku s kyslíkem
- lahvičky s teflonovým těsněním - od spotřebovaných chemikálií
- PATA disky pro notebooky
- ovoce pro Járu, ať pořád nejí ty prefabrikovaný sračky a tady na horách nic neroste :(
Doufám že se uvidíme na Viribus Unitis! Jsme přihlášeni, opět nejspíš pojedeme dieselovým kabrioletem.....
![]() | ||
| Vlevo - 30.3., 148 cm/37 kg , vpravo - 15.7., 153 cm/48 kg |
Děkuji zejména čtenáři OC a jeho rodině za oblečení, boty a ovoce ..... Jára bohužel zrovna leží doma s letní angínou.
Jindrulka se tu po delší době objevil, hned si odnesl Malého chemika a optické čočky (děkujeme dárci) domů, opět má angínu..... ten prcek víc leží doma než chodí do školy :-(
Dnes odjel po týdnu Draslík, podařilo se mi tu pro něj obstarat brigádu, tedy po celý týden se laborka nezastavila :-)
Minulou sobotu jsme se zapůjčeným autem (Děkujeme čtenáři F.V. za obstarání) objeli celou republiku a rozvážel jsem/nabíral pro kluky různé věci. Celkem ujeto 1414 km.
Děkujeme tedy následujícím čtenářům:
- info.crew zejména za teflonovací směsi, monochromátor a VN díly
- M.N. za špičkovou vývěvu
- Pandymu za chemikálie
- J.B. za chemickou literaturu
- J.K. za starší NTB na ND a Peltiérův článek - v pátek konečně dorazil
Měl bych prosbu - pro kluky sháním zejména následující věci:
- Ampule na zátav - pro chemikálie co nesmějí přijít do styku s kyslíkem
- lahvičky s teflonovým těsněním - od spotřebovaných chemikálií
- PATA disky pro notebooky
- ovoce pro Járu, ať pořád nejí ty prefabrikovaný sračky a tady na horách nic neroste :(
Doufám že se uvidíme na Viribus Unitis! Jsme přihlášeni, opět nejspíš pojedeme dieselovým kabrioletem.....
sobota 13. července 2013
Drobná aktualizace
Omlouvám se všem ale poslední dobou opravdu nevím co dřív, navíc zdravotní problémy a mám tu malýho Járu na prázdniny :-) Takže jen pár foto:
Draslíkovi jsem dovezl nějaké Vaše dary (ntb Acer TravelMate 4604, sklo), dále děkujeme čtenáři J.B. za odborné knihy a Ing. F.V. za zasponzorování odborného semináře pro Draslíka.
Draslíkovi jsem dovezl nějaké Vaše dary (ntb Acer TravelMate 4604, sklo), dále děkujeme čtenáři J.B. za odborné knihy a Ing. F.V. za zasponzorování odborného semináře pro Draslíka.
neděle 9. června 2013
Jedna aktuální prosba
Zrovna tu dávám Draslíkovi dohromady starý Acer TravelMate 4604, bohužel originální drivery stažené ze stránek výrobce nechodí s grafickou kartou Ati Mobility Radeon X700. Nemáte je prosím někdo na disku?
Mám tu jednu aktuální prosbu. Nemáte někdo prosím nějaký opravdu dobrý monitor? Draslíkovi odešel jeho NTB a má jen stolní počítač a za chvíli ho bolí oči ( Draslík má bohužel 8 dioptrií a křivou rohovku)
Děkuji!
A ještě jeden obrázek z výletu do Muzea v Lužné......
Akorát zrovna mrknul a vypadá jako by spal ...... výlet má jako předčasný dárek ke 14. narozeninám které vycházejí na den kdy mám zrovna odpolední
AKTUALIZOVÁNA STRÁNKA SHÁNÍME/POTŘEBUJEME
Mám tu jednu aktuální prosbu. Nemáte někdo prosím nějaký opravdu dobrý monitor? Draslíkovi odešel jeho NTB a má jen stolní počítač a za chvíli ho bolí oči ( Draslík má bohužel 8 dioptrií a křivou rohovku)
Děkuji!
A ještě jeden obrázek z výletu do Muzea v Lužné......
Akorát zrovna mrknul a vypadá jako by spal ...... výlet má jako předčasný dárek ke 14. narozeninám které vycházejí na den kdy mám zrovna odpolední
AKTUALIZOVÁNA STRÁNKA SHÁNÍME/POTŘEBUJEME
neděle 26. května 2013
Nové úspěchy + prosba
Kony dosáhl se svým robůtkem na solární pohon velmi dobrého umístění na soutěži VŠB - kompletní výsledkovou listinu dodám.... ve své kategorii 1. s časem 1,13s
Fotogalerie ze soutěže zde:
http://rc112.vsb.cz/napajenisluncem/index.php?page=foto-soutez&year=2013&lang=cz
Vojta se se svým robotem umístil na krajském kole SOČ druhý (video a diplom doplním), Petr na krajském kole Chemické olympiády v Praze šestý
Dále děkujeme čtenářům JK a MM za darované zdroje k notebookům Asus
Fotogalerie ze soutěže zde:
http://rc112.vsb.cz/napajenisluncem/index.php?page=foto-soutez&year=2013&lang=cz
Vojta se se svým robotem umístil na krajském kole SOČ druhý (video a diplom doplním), Petr na krajském kole Chemické olympiády v Praze šestý
Dále děkujeme čtenářům JK a MM za darované zdroje k notebookům Asus
Mám teď ke čtenářům jednu velkou aktuální prosbu. Starám se teď o malého Járu a bohužel mu chybí prostorová představivost atd a potřebuju jako učební pomůcku takové ty dětské dřevěné kostky - válce, hranoly, jehlany, kužely atd. - nezbyly Vám prosím někomu po dětech doma?
úterý 14. května 2013
Nová várka diplomů :-)
Lukáš zabodoval (tradičně) v Chemické olympiádě, zatímco ve své věkové kategorii B byl díky početní chybě až 4., ve vyšší kategorii E zvítězil....
Jeho "výřad" diplomů je impozantní, omlouvám se ale odstranil jsem údaje vedoucí k identifikaci.
A na závěr jedna aparatura :-) Poněkud improvizace ale pokud má laborku v chodbě do dřevníku tak to ani jinak nejde :-)
Jeho "výřad" diplomů je impozantní, omlouvám se ale odstranil jsem údaje vedoucí k identifikaci.
A na závěr jedna aparatura :-) Poněkud improvizace ale pokud má laborku v chodbě do dřevníku tak to ani jinak nejde :-)
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)




